Do darmowej dostawy brakuje
Szukaj
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane
Ulubione Konto Koszyk
Menu

Z PASJI DO MOTORYZACJI


Jesteśmy motomaniakami od lat. Samochody sprawiają nam ogromną frajdę, ale dostrzegamy w nich coś więcej niż tylko pojazd silnikowy czy środek transportu. Zachwyca nas design od klasyków po supernowoczesne, kosmiczne projekty. W życiu prywatnym motoryzacja jest naszą pasją, a tym co pozytywnie nas nakręca chcemy się dzielić :).


MOTORYZACJA OKIEM ARTYSTÓW


Fotografia, rysunek i grafika motoryzacyjna są dziś osobnymi kategoriami sztuki, cieszącymi się dużą popularnością w formie plakatów. Skoro można malować piękne krajobrazy to dlaczego nie równie piękne samochody? Te wyjątkowe prace dostępne w Car Obsessed zostały wykonane przez polskich artystów, związanych z motoryzacją zarówno prywatnie jak i zawodowo. W kategorii fotografii współpracujemy m.in. z Jakubem KołakowskimMateuszem Próchnickim i Piotrem Wolszczakiem,  zaś rysunki to prace autorstwa Szymona SobotyMateusza Papierkowskiego i Erka Walaszczyka. Prace z kategorii grafik motoryzacyjnych są autorstwa m.in. Mateusza Wołka, Szymona ZakielarzaMichała Przęczki i Magdaleny Duszki.


PLAKATY WYSOKIEJ JAKOŚCI


Od samego początku było dla nas jasne, że niezależnie od techniki wykonania prace muszą prezentować się efektownie po wydruku. Dobór papieru i techniki druku okazały się nie lada wyzwaniem. Dziesiątki próbnych wydruków, porównywanie, sprawdzanie jakości i trwałości zajęły tygodnie, ale w końcu udało się wybrać odpowiednie opcje. Rysunki do złudzenia przypominają odręczną pracę, a fotografie są wyraziste i soczyste.


TWÓRCY CAR OBSESSED


Car Obsessed to sklep stworzony przez dwóch pasjonatów motoryzacji. Jego twórcy, Stanisław i Paweł to entuzjaści samochodów, których fascynuje każdy detal związany z motoryzacją. Zdecydowali się na stworzenie tego sklepu, aby dzielić się swoją pasją z innymi miłośnikami aut. W ofercie Car Obsessed znajduje się wszystko to czego pragną fani czterech kółek. Paweł i Stanisław dokładają wszelkich starań, aby ich sklep oferował wysokiej jakości produkty, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Dzięki ich zaangażowaniu Car Obsessed stał się miejscem, gdzie każdy fan motoryzacji znajdzie coś dla siebie.

Stanisław interesuje się motoryzacją odkąd pamięta. Razem z tatą odwiedzał targi motoryzacyjne i kolekcjonował modele w skali 1:18. Zainteresowanie technologią zaowocowało studiowaniem kierunku Lotnictwo i kosmonautyka i choć nie eksploruje galaktyki to jednak prezentuje jazdę wysokich lotów swoim Mercedesem C32 AMG, a w czasie wolnym lata modelami samolotów i dronami.
Stworzył i wykłada w Szkole Orłów, przygotowując uczniów do egzaminów ósmoklasisty i maturalnych. Poza prowadzeniem biznesów znajduje czas by dbać o formę i muskularną aparycję :)

U Pawła zajawka samochodami również sięga wczesnego dzieciństwa. Alfabet opanował czytając tablice rejestracyjne, a pierwsze emocje  związane z samochodami pojawiły się wraz ze składaniem i ściganiem zdalnie sterowanymi spalinowymi modelami. By połączyć pasje z rozwojem osobistym, wybrał kierunek Zarządzanie na Akademii Leona Koźmińskiego, urozmaicając ten okres półrocznym pobytem i edukacją w Hong Kongu. Poszukując adrenaliny w świecie samochodów ścigał się w KJS w klasie 1. Cinquecento Rally i regularnie bywa na trackdaych.
Zdecydowanie ciągnie go do włoskiej technologii, w szczególności do Alfy Romeo i modelu Giulia QV. Aktualnie posiada i modyfikuje Hyundai i30N Fastback, którym jeździ na treningi squasha i przedrzeźnia stasiowego C32.

Obaj utrzymują status prezesów projektu Car Obsessed, jednak kwestia stanowisk prezes wszystkich prezesów i prezes prezesa wszystkich prezesów wciąż pozostaje nierozstrzygnięta…


MOTOSPOŁECZNOŚĆ


W naszym zamyśle Car Obsessed to przystań dla twórców i pasjonatów motoryzacji. Chcemy promować zdolnych i ambitnych artystów, którzy zatrzymują piękno samochodów w fotografiach, rysunkach czy grafikach.

Plakaty motoryzacyjne  są nie tylko elementami dekoracyjnymi. Dla wielu to sposób na wyrażanie swojego zainteresowania konkretnymi modelami samochodów, ciekawa i oryginalna forma kolekcjonowania modeli według osobistych kryteriów takich jak historyczne wyścigi czy wydarzenia motoryzacyjne. 

Współpracujący z nami artyści w pewnym sensie dokumentują aktualne i odtwarzają klasyczne pojazdy, co jest niezwykle wartościowe i cenne w kontekście edukacyjnym. Dzięki plakatom motoryzacyjnym mamy możliwość śledzić rozwój motoryzacji, zapamiętywać ważne momenty kultowych wyścigów i obserwować ewolucję designu.
Zapis do newslettera
Opinie o carobsessed.pl na Opineo.pl Sklep Car Obsessed na Allegro